Druhá výhra v řadě, tentokrát vezeme tři body z Jabkenic!

18.05.2024

V rámci 25. kola jsme zavítali na hřiště fotbalistů TJ Sokol Jabkenice, kde se body vždy nezískávájí lehce. Jedná se však o tým, který se letos zatím pohybuje ve středu tabulky,tudíž jsme chtěli navázat na vítězství z předchozího týdne a rozjet sérii, abychom se dostali do výsledkové pohody po nepovedených důležitých zápasech.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře přehrávali, ale nedokázali jsme si vytvořit pořádné brankové příležitosti. Postupem času s námi soupeř začínal srovnávat krok a vytvořil si dvě velmi nebezpečné šance, které ovšem výbornými zákroky zlikvidoval náš brankář. Paradoxně jsme při tlaku soupeře využili brejkové situace a ve 32. minutě se tak ujali vedení. A za tohoto stavu jsme také odcházeli o půli do kabin.

Do druhé půle jsme naskočili s velkým zápalem, a proto se nám povedlo využít chyb soupeře a navýšit tak vedení o dvě branky. Fotbalisté Jabkenic dále chybovali a od 55. minuty jsme vedli již o 3 góly s pocitem, že zápas už v klidu dohrajeme. Průběh zápasu se vyvíjel dle našich představ až do 81. minuty, kdy po zaváhání našeho brankáře soupeř snížil na 1:3. Tímto gólem jako kdyby soupeř chytil druhý dech a o tři minuty později se dotáhl na rozdíl jedné branky. Domácí se ke konci zápasu hnali za vyrovnáním, ale v nastavení se nám podařilo využít soupeřovi otevřené obrany a utkání tak definitivně rozhodnout. Utkání skončilo tedy 2:4 z pohledu domácích a my si tak připisujeme druhou výhru v řadě.

STŘELCI: 81. Mlynka Milan, 84. Mlynka Milan - 32. Šimůnek Matěj, 47. Vaněk Richard, 55. Hlavička Jakub, 93. Theuer Kamil

Za týden nás čeká další venkovní zápas, a to 26. května 2024 od 17:00 na půdě celku FC Horky "B". Držte nám palce nebo nás rovnou přijeďte podpořit. Jizera do toho!